military club Hradec Králové, Czech Republic

Zbraně

FN P90, H&K Mp5A3, SIG Sauer 226

Výzbrojní požadavky odvíjíme od podmínek operace, tak jako je tomu u naší předlohy. Tím pádem nejsme natolik vázáni ve výběru výzbroje jako konvenční jednotky britské armády, které používají zbraně řady SA80 (v současnosti také LMG Minimi). Naše výzbroj by se dala rozdělit na tři kategorie. První "zelená" (les, džungle, zima, poušť), "černá" (zastavěné oblasti, samotné budovy, dopravní prostředky) a poslední jsou doplňkové nebo speciální zbraně.

Pro "zelené" operace je výzbroj standardizována na pušky typu M16, konkrétně M16A3 s podvěsným granátometem M203 a kulomety FN Minimi. Pro některé akce, na kterých se očekávají náročnější podmínky, volíme "zavářky" SA vz.58 (AS zbraň nevydrží to, co reálná). Dále máme ve výzbroji některé odstřelovací pušky - Steyr-Mannlicher SSG-69 a Accuracy International L96.

U "černé" (CRW) ať už se jedná o CQB nebo FIBUA je kladen důraz hlavně na kompaktnost. Používáme zbraně série MP5, standardně MP5A3 nebo MP5K, dále zbraně typu P90. Jako záložní zbraně jsme dle předlohy zavedli pistole Sig Sauer P226, dříve jsme používali pistole Glock, které se postupně nahrazují. Dle libosti majitele jsou zbraně vybaveny kolimátory pro rychlejší zamíření a výkonnými svítilnami (ty jsou spíše nutností).

FN Minimi, Colt M16A3/M203, M72 LAW

Ostatní a speciální zbraně jsou určeny pouze pro určité typy misí, ať už se jedná o "les" nebo "cqb", jde spíše jen o jejich nošení (dle předlohy), než použití. Z pravidla jsou to nefunkční modely nebo znehodnocené zbraně. Konkrétně lehké protitankové zbraně M72 (jinak také LAW66) a RPG75. Dále různé vrhače granátů a brokovnice na "překonávání" dveří atp. Mezi speciální zbraně patří i nefunkční imitace vojenské pyrotechniky. jsou to různé miny, zásahová pyrotechnika mnoha druhů, 40mm granáty do M203, nábojové pásy a delaborované náboje.

Veškerá funkční pyrotechnika je volně prodejného charakteru. Všechny výše popsané zbraně jsou typu "air-soft" (pokud není uvedeno jinak), které jsou volně prodejné od 18ti let. Ostatní zbraně, munice apod. jsou úředně znehodnocené, delaborované či inertní. Toť na adresu legálnosti.

Copyright 2020 © 22nd Special Air Service Rgt D Sqn Mobility Troop (re-enacted)
Optimalizováno pro Opera a Mozilla Firefox, alespoň 800 x 600 px.