military club Hradec Králové, Czech Republic

Historie týmu

Four-men patrol drill, March 2007

Náš klub se zaměřuje na konkrétní jednotku a to 22. pluk SAS (Zvláštní Letecké Služby), eskadru D, mobilní oddíl. Zajímáme se samozřejmě o celou historii SAS od druhé světové války až po současnost, ale dáváme přednost období 90. let minulého století. Naše aktivity by se daly přirovnat ke klubu (moderní) vojenské historie. Snažíme se obsáhnout jak činnosti v otevřeném terénu (les, hory, poušť, atd.), tak i v městském prostření (tzv. protiteroristické operace nebo záchrana rukojmích). Jedním z našich zájmů je air-soft, ale využíváme ho spíše jako prostředek pro simulaci "boje" než pro "hru" i když si plně uvědomujeme značné rozdíly mezi ním a realitou. Nejsme profesionálové ani si nemyslíme, že jsme nějak zvlášť dobří, proto jsme rádi za každou příležitost naučit se něco nového od někoho, kdo opravdovým profesionálem je.

2000

První seznámení s air-softem, vznik týmu Blackhunters. Zatím jen manuální "střílečky" v blízkém okolí.

2002

Tým se zúžil na členy se zájmem o military, začalo nakupování výstroje, jednotka dostala alespoň z části vojenskou podobu zavedením "hodností". Hledal se vzor pro jasné vymezení dalšího směřování.

2003

Přejmenování jednotky dle nového vzoru, účast na celorepublikových akcích. Přelomová akce s názvem operace "Calderon", seznámení se zárodky Britské aliance.

2004

Účast na několika větších akcích, všichni již vybaveni elektrickými zbraněmi, nákup další výstroje.

2005

Personální restrukturalizace jednotky, další dozbrojování dle předlohy, absolvování několika military ne-airsoftových akcí, účast na prvním campu dpm alliance a v operaci "Granby" na Slovensku.

2006

Rozvoj spolupráce s ostatními jednotami napodobující BA (především SAS). Neustávají ani nákupy výstroje, protože vždy bude co zlepšovat. Proběhlo alianční cvičení Horizont 1, alianční camp a cvičení Horizont 2.

2007

V tomto roce proběhlo mnoho personálních změn, zejména odchodů. Jednotku postupně opustili členové Mike, Vačice a do značné míry i Rolly. Velmi úspěšně jsme navázali na předchozí spolupráci s některými SAS jednotkami a to nakonec vyústilo ve vytvoření společné aliance. Ke konci roku jsme po dlouhé době naopak naše řady rozšířili příchodem Marrtyho.

2008

jednotku aktuálně tvoří 6 aktivních členů, v omezené míře máme stále zájem o další, viz Nábor.


DPM Alliance (CZ) summer camp 2006 Operation Granby, Slovakia 2005
 
Copyright 2020 © 22nd Special Air Service Rgt D Sqn Mobility Troop (re-enacted)
Optimalizováno pro Opera a Mozilla Firefox, alespoň 800 x 600 px.