Aliance - historie a současnost

Jednotky 22nd SAS Rgt. A Sqn. (Praha, Karlovy Vary, Sokolov, Česká Lípa), D Sqn. Hradec Králové a G Sqn. Žatec se poprvé osobně setkaly na akci Operation Calderon - Raid on Pebble Island, která se konala v Ralsku na podzim roku 2003 coby vůbec první DPM akce. Na tuto pak navázaly další v roce 2004 (Derry a Bosna) a v roce 2005 (Belize a vynikající Irák ve slovenském Záhorie).

Během těchto akcí jsme často operovali spolu, a rychle jsme dospěli ke stejnému závěru, kterým byl podobný přístup a pojetí napodobování pluku SAS. Proto se rozvinula širší spolupráce. K původní trojici se postupem času přidaly jednotky 22nd SAS Rgt. D Sqn. Žacléř, B Sqn. Beroun (Vonoklasy) a nedávno také R Sqn. Olomouc. Byly osloveny i další SAS jednotky, ale z různých důvodů se do spolupráce nezapojily.

Už v průběhu roku 2005 se uskutečnila jedna výcviková a jedna bojová akce Saujagd, kde spojený kontingent SAS udatně bojoval v týlu Němců. V roce 2006 spolupráce pokračovala, dohromady proběhlo 5 SAS bojových a výcvikových akcí a také jsme bojovali bok po boku na Horizontech 1 i 2. V roce 2007 proběhlo 6 interních akcí a bojové cvičení Horizont 3, kde opět většina přítomných SAS jednotek utvořila samostatnou četu a takto plnila úkoly v týlu nepřítele. Kooperace byla úspěšná i na následně proběhlém Horizontu 4, kde se procvičila činnost 4členných hlídek.

Kromě společných cvičení se jednotky samozřejmě účastnily a účastní všech DPM akcí včetně DPM campů, Desert Campu, BMATTu a každá jednotka má nadále i své vlastní teamové výcvikové akce nebo se dle libosti účastní různých akcí ve svém okolí a podobně, ovšem ne na úkor těch aliančních. Obsah našich cvičení je velmi různorodý, poměrně fyzický náročný a samozřejmě tajný:-) Něco málo prozradí fotogalerie.

V roce 2007 spolupráce vstoupila do další fáze, když všechny jednotky podpořily návrh vytvořit společný 22. pluk SAS ČR (AS). Vnitřní pravidla jsou prozatím velmi volná a původním jednotkám zůstává značná autonomie, ale do budoucna lze předpokládat nějaké změny a již nyní z členství v pluku plynou určité závazky.


Následující mapka zobrazuje geografickou polohu jednotlivých členských jednotek naší aliance.


Best view with Opera 9.x or Mozilla Firefox 2.x, 1024 x 768 px. / Optimalizováno pro Opera 9.x a Mozilla Firefox 2.x, 1024 x 768 px.
Copyright 2020 © 22nd SAS Rgt - Military, Airsoft & Reenacting Clubs - Czech Republic Alliance